ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ  ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАННЯ ДЛЯ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

Згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984 «Про реалізацію експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості» Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості включено до вказаного експериментального проєкту.
Метою проєкту є підтримання конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни шляхом професійного навчання.
Для тих учасників бойових дій, які мають бажання побудувати свою власну справу, створити або розвинути свій бізнес, запропоновані різні урядові грантові програми надання фінансової допомоги, зокрема, «Власна справа» та «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей». За допомогою цих програм є можливість отримати на розвиток бізнесу 1 000 000, а то й більше гривень. Однією з умов участі у згаданих програмах є представлення та захист бізнес-плану.
Івано-Франківський центр ПТО ДСЗ пропонує у цьому випадку два нові напрями для навчання здобувачів освіти: «Основи бізнес-планування» в кількості 32 години та «Основи малого підприємництва» в кількості 70 годин. В програмі – детальне вивчення умов та нюансів отримання гранту, теоретичні та практичні основи написання бізнес-плану за шаблоном, що затверджений Мінекономіки, підготовка до співбесіди тощо.