ЕКСКУРСІЇ – ОДИН ІЗ ЗАСОБІВ НАВЧАННЯ

Бути справжнім професіоналом своєї справи прагне кожен, хто бажає досягти у житті певних вершин. Замало бути «підкованим» лише теоретично. Справжніх професійних знань додають саме практичні заняття, одним із видів яких є екскурсії. Важко уявити професійного агента з організації туризму без знання історії рідного краю, міста, народного мистецтва. Тому викладачі Івано-Франківського центру ПТО ДСЗ застосовують екскурсії в навчанні слухачів, як наочну допомогу у сприйнятті теоретичного матеріалу.

До числа культурологічних феноменів карпатського краю належить Івано-Франківський художній музей, що розташований у приміщенні найдавнішої архітектурної пам’ятки міста – колишньому костьолі – усипальниці родини Потоцьких ( 1672—1703). 19 червня цього року слухачі, які навчаються у центрі ПТО ДСЗ професії «Агент з організації туризму» (група «АТ-3»), разом із викладачем Депутатом Миколою Миколайовичем відвідали Івано-Франківський художній музей. П’ятнадцятитисячна колекція художніх творів, що зібралась в музеї за час існування: галицький іконопис ст., барокова скульптура краю, унікальна збірка картин італійських, австрійських, польських митців, старовинний церковний одяг і книги, різноманітні вироби народної творчості та ін. – справили на відвідувачів незабутнє враження. Адже вказані експонати, експозиція «Сакральне мистецтво Галичини Х-ХХ ст.» та виставка барокової скульптури Йогана-Георга Пінзеля, яка гармонійно вписалася під склепіннями костьолу, самобутнім явищем вітчизняної музейної практики. Цього ж дня майбутні агенти з організації туризму ознайомились і з роботою Регіонального туристично-інформаційного центру (РТІЦ), який бере активну участь у розвитку регіональної системи туристичної інформації в Карпатському регіоні, державі та за кордоном, а також у програмі категоризації сільських садиб, що займаються сільським зеленим туризмом.

Відвідувачам РТІЦ надали можливість ознайомитися з базою даних, що містить понад 3500 адрес організацій та інституцій туристичної індустрії (заклади проживання, харчування, культури, транспорту, страхування тощо), а також практично доповнити знання з визначання напрямків і підготування програм діяльності системи туристичної організації.