16.06.2016

У КОМІТЕТІ ВЕРХОВНОЇ РАДИ З ПИТАНЬ СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ ВІДБУЛИСЬ СЛУХАННЯ НА ТЕМУ РЕФОРМУВАННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

15 червня поточного року у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення відбулись слухання на тему «Мета та шляхи реформування Державної служби зайнятості» за участі Міністра соціальної політики України Андрія Реви, заступника Міністра Валерія Ярошенка, Голови правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття Олексія Мірошниченка, в.о. Голови Державної служби зайнятості Сергія Кравченка, народних депутатів, керівництва Федерації профспілок та об’єднання роботодавців України.

Під час свого виступу Міністр наголосив про необхідність реформування державної політики у сфері зайнятості населення та державної служби зайнятості у зв’язку із суттєвою зміною структури ринку праці в Україні. Так, за його словами, значна кількість людей в країні зайнята у неформальному секторі економіки – з усієї кількості осіб працездатного віку близько чверті взагалі не відносяться ні до осіб з числа зайнятого населення, ні до числа безробітних. Окремою проблемою він відзначив безробіття серед молоді та забезпечення першого робочого місця. Крім того, як наголосив Міністр, для зміни ситуації на ринку праці необхідні також зміни у освітній сфері.

А.Рева підкреслив, що Мінсоцполітики спільно з іншими органами виконавчої влади розробило та внесло на публічне обговорення проект закону щодо реформи ринку праці, яким передбачено створення Національного агентства зайнятості. Новостворений орган надаватиме сервісні послуги та зможе вирішити ряд проблем у сфері зайнятості.

У своєму виступі в.о. Голови Державної служби зайнятості С.Кравченко наголосив, що без відповідних законодавчих змін досить важко впроваджувати реформи на ринку праці. Разом із тим, він зауважив, що служба зайнятості з січня цього року запровадила новий Регламент роботи у 89 пілотних центрах зайнятості, а також змістила основні акценти у роботі з безробітного на роботодавця. За словами С.Кравченка, такі зміни дозволили суттєво зменшити дисбаланс попиту та пропозиції на ринку праці, який у січні поточного року був найбільшим за останні 20 років.

Парламентський комітет також заслухав проект закону №4279 народних депутатів О. Вілкула, Д. Колеснікова та Д. Шпенового щодо внесення змін до Закону України «Про зайнятість населення». Разом із тим члени комітету рекомендували доопрацювати зазначений документ. (За матеріалами Державної служби зайнятості (Центрального апарату).