04.08.2014

МАЛИЙ БІЗНЕС - ОСНОВА СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ

01 серпня цього року у Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбувся захист бізнес-планів слухачів групи ОМП-133 курсів цільового призначення за напрямом «Основи малого підприємництва». 29 майбутніх підприємців, які стоять на обліку у базових центрах зайнятості, розпочинатимуть свої власні справи, успішно пройшовши навчання на десятиденних курсах у нашому навчальному закладі.

У сучасних умовах відбуваються глобальні зміни в економіці України та нашого регіону зокрема: появляються нові господарські структури різних форм власності, розширюються межі ринку та межі економічних зв’язків, відповідно вимогам часу змінюється і ринок праці. Виникають важливі питання раціонального та ефективного ведення малого підприємництва, виявлення факторів, що мають негативний вплив на його діяльність. Відповіді на них у центрі ПТО ДСЗ безробітним громадянам надають кваліфіковані викладачі на заняттях з основ ринкової економіки, управління власним бізнесом, сучасного маркетингу малого бізнесу, оподаткування та ін., а також навчать правильно написати бізнес-план, враховуючи тонкощі кожної власної справи, яку започатковують майбутні підприємці.

Для слухачів із обласного центру власною справою стане «Надання бухгалтерських послуг» (Дністрянська Л.В.), «Технічне обслуговування та ремонт автотранспортних засобів (G.45.20)» (Базіняк В.Л.), «Організація послуг перевезень вантажним автомобільним транспортом» (Явецький М.М.), «Розробка програмного забезпечення» (Федотов О.В.), «Створення веб-порталу приватних оголошень» ) Дундяк В.М.), «Надання послуг з прибирання приміщень» (Русак В.М.). У Снятинському районі розпочинає роботу архітектурне бюро Кас’янчук О.І. Свою нішу на ринку праці Городенківщини щодо пасажирських перевезень вирішив зайняти Бак Б.В.

Через забезпечення конкурентоспроможності та надходжень ВВП, формування та підтримку середнього класу малий бізнес є основою сталого розвитку економіки і регіону, і країни в цілому. Сподіваємось, що наші слухачі скористаються набутими знаннями та зможуть зробити свій бізнес ефективним і прибутковим.